تبلیغات
پایگاه مذهبی پرچم سبز مهدوی - ثواب وبرکات روزه

پایگاه مذهبی پرچم سبز مهدوی

سبز فقط سبز مهدوی

ثواب وبرکات روزه
ثواب و بركات روزه
1) امام صادق علیه السلام فرمود: روزه داری را دو شادی است یكی موقع افطار و دیگری به هنگام ملاقات خدای عز و جل. (خصال شیخ صدوق، ج1، ص51)
 
ثواب و بركات روزه
1) امام صادق علیه السلام فرمود: روزه داری را دو شادی است یكی موقع افطار و دیگری به هنگام ملاقات خدای عز و جل. (خصال شیخ صدوق، ج1، ص51)
2) ابن حمزه گوید: از امام صادق علیه السلام پرسیدم كه روش رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم در روزه چه بود؟ فرمود: هر ماهی سه روز (پنج شنبه دهه اول و چهارشنبه دهه دوم و پنج شنبه دهه آخر) و روزه این سه روز معادل روزه تمام سال است چون خدای عز و جل می فرماید: هر كس كار یك انجام دهد ده برابر پاداش دارد و هر كس بواسطه ناتوانی نتواند این روزها را روزه بگیرد اگر در یك درهم صدقه بدهد اجرش بیشتر از یك روزه است.(خصال صدوق، ج1، ص51)
3) رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: خداوند گوید روزه برای من است و من پاداش آن را می دهم و روزه دار، د. خوشحالی دارد وقتی افطار كند خوشحال می شود و همین كه خدا را دیدار كند او را پاداش دهد باز خوشحال می شود.(نهج الفصاحه، ح772)
4) رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: شش صفت نیك است: 1- پیكار با دشمنان خدا به وسیله شمشیر، 2- روزه در روز تابستان، 3- نیك صبری به هنگام مصیبت، 4- ترك مجادله، 5- انفاق در نهان، 6- دوستی در راه خدا. .(نهج الفصاحه، ح772)
5) رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: خداوند مامور كرده است فرشتگانی كه برای روزه داران دعا كنند. (بحار، ج93، ص253)
6) رسول خدا صلی الله علیه و اله وسلم فرمود: دعای روزه دار رد نمی شود.(همان، ح 1856)
7) رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: روزه دار از آن هنگام كه صبح می كند تا به شب دررود مادام كه غیبت نكند در عبادت است و همین كه غیبت كرد روزه او پاره می شود. (همان، ح1855)
8) رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: خواب روزه دار عبادت است و سكوت وی تسبیح و عملش مضاعف است و دعایش مستجاب است و گناهانش آمرزیده.
9) رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: روزه سپری است [دربرابر عذاب خداوند] مادام كه آن را به دروغ یا غیبت ندرد. (همان، ح1886)
10) رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: روزه گرفتن در هوای گرم، جهاد كردن در راه خداست. (میزان الحكمه، ج5، ص473)
           منبع: سایت انهار
طبقه بندی: ماه رمضان،
[ دوشنبه 17 مرداد 1390 ] [ 11:34 ب.ظ ] [ سید ] [ نظرات() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار